BEKONTAKTIS PREKIŲ PIRKIMAS IR PRISTATYMAS!
 
Psichologija besislepianti drabužiuose: kaip mada verčia mus jaustis
04 11

Psichologija besislepianti drabužiuose: kaip mada verčia mus jaustis

Perskaitytas: 338 Komentarai: 0

Ar kada girdėjote posakį: „Jei geriau apsirengsi, pasijusi geriau“? Dauguma žmonių nesutinka su šiuo teiginiu - kaip drabužiai galėtų pakeisti mūsų psichologinę būklę ir požiūrį į save? Na, jei priklausote šiai skeptikų stovyklai, skaitykite toliau...

Dabar yra mokslinių įrodymų, patvirtinančių teiginį, kad drabužiai gali paveikti mūsų emocijas ir psichologinę būklę. Ekspertai sukūrė terminą „Apsirengiamas pažinimas“, tai yra sisteminga drabužių įtaka dėvėtojo psichologiniams procesams ir gebėjimams.

Šiek tiek suskaidykime šią sudėtingą teoriją. Tam tikri drabužiai yra susieti su prototipu, pavyzdžiui chalatai gydytojams, uniformos sportininkams, policininkams bei kariams ir pan. Kai žmogus dėvi simbolinę aprangą, jis akimirksniu prisiima to prototipo vaidmenį. Tai darydami jie perima įgūdžių rinkinius, susijusius su tuo vaidmeniu. Tyrimai atskleidė, kad gydytojai yra siejami su dėmesingumu, sportininkai - su ryžtu ir pan. Dr. Galinsky, pagrindinis „Eksperimentinės socialinės psichologijos žurnalo“ tyrėjas, atliko tyrimą, kuris atskleidė „Apsirengiamo pažinimo“ efektą. Eksperimento metu buvo išbandyta, kad dėvint drabužius, susijusius su tam tikrais bruožais, tai yra dėmesingumu, ryžtu ir kt., galiausiai šie bruožai bus įgyjami. Dr. Galinsky suskirstė dalyvius į dvi grupes, kur pusė tiriamųjų dėvėjo simbolinius drabužius, kita pusė - neoficialius drabužius. Išvados atskleidė, kad simbolinę aprangą turintys asmenys žymiai pralenkė oponentus atitinkamose srityse.

Taigi, kokios yra Dr. Galinsky tyrimo išvados? Eksperimentas atskleidė, kad pasikeitus drabužiams bus laikinai pakeista ir tapatybė. Išanalizavęs rezultatus, Dr. Galinsky padarė išvadą: „Drabužiai įsiskverbia į kūną, kraujotaką ir smegenis, ir pakeičia dėvėtojo psichologinę būseną. Apsivilkę simbolinį drabužį, negalime nepaisyti kai kurių su juo susijusių savybių. Tai yra taip vadinamas „Apsirengiamas pažinimas“. Kaip paaiškėjo tyrime, drabužiai gali daryti įtaką mums. Simbolinės aprangos apsivilkimas yra ne tik veiksmas, bet ir psichologinė patirtis. Drabužis atspindi tapatybę. Dėl to tam tikri drabužiai leis mums išvengti savo pačių realybės ir patekti į kažkieno kito realybę. Taigi drabužiai yra nepaprasta priemonė, galinti pakeisti žmogaus psichiką.

Plačiąja prasme Dr. Galinsky tyrimą galima panaudoti pilnai mados galiai ištirti. Mada yra ne tik išorėje, bet ir viduje. Drabužiai iš tikrųjų gali pakeisti tai, kaip mes suvokiame save ir aplinkinį pasaulį.

Taigi kitą kartą, kai eisite į pirmą pasimatymą ar į svarbų darbo pokalbį, ieškokite drabužių, kurie suteiks Jums gerą savijautą. Nors drabužiai ne visada keičia kitų požiūrį į Jus, jie keičia Jūsų požiūrį į save. Taigi, gal praleisti tas papildomas kelias minutes tinkamų drabužių paieškai nėra taip jau blogai!

Parašyti komentarą